PL |EN
Alpiq w: Polska
Grupa Alpiq

Cenna energia z paliw kopalnych i siły atomu

Nasze elektrownie cieplne przemieniają energię cieplną w energię mechaniczną bądź elektryczną. Obejmują one elektrownie gazowe, jądrowe oraz węglowe.

Dzięki zdolności do szybkiego rozruchu, elektrownie cieplne –gazowe nadają się idealnie do bilansowania wahań obciążeń w sieci energetycznej. W zaledwie kilka minut od rozruchu elektrownie z turbinami gazowymi są w stanie rozpocząć produkcję energii pełną mocą i zacząć dostarczać ją do sieci. Dlatego też odgrywają ważną rolę w zapewnieniu dostaw energii w godzinach szczytowego zapotrzebowania.

Alpiq posiada i prowadzi elektrownie cieplne w Szwajcarii, we Włoszech, na Węgrzech i w Czechach. Przykładamy wielką wagę do produkowania energii z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Osiągamy to dzięki zrównoważonemu zarządzaniu zasobami i niskoemisyjnej produkcji. Ochrona środowiska i czystość powietrza są kluczowymi czynnikami podczas projektowania i budowy naszych elektrowni cieplnych. Nasze obiekty produkcyjne wykorzystują certyfikowaną, przyjazną środowisku technologię i wyposażenie do redukcji i monitorowania emisji.