PL |EN
Alpiq w: Polska
Grupa Alpiq

Jesteśmy oddani przyjaznej dla środowiska energii wodnej

Szwajcaria jest największym rezerwuarem wody w Europie. Od przeszło 100 lat Alpiq produkuje energię wodną w swoich elektrowniach przepływowych i elektrowniach szczytowo-pompowych.

Przechowywana w naszych zbiornikach woda pozwala na szybką produkcję energii szczytowej w godzinach wysokiego zapotrzebowania. Prowadzimy także małe elektrownie wodne w Szwajcarii, we Włoszech i w Skandynawii.

Nasze elektrownie są wyposażone w najnowocześniejszą technologię i są stale optymalizowane w celu zapewnienia wydajnej produkcji energii elektrycznej. Jednocześnie systematycznie inwestujemy po kilkaset milionów franków w budowę i prowadzenie kolejnych projektów tego typu.

Woda to jedyne w swoim rodzaju i cenne źródło energii. Energia wodna posiada wyjątkowe zalety – jest przyjazna dla środowiska, bezpieczna pod względem emisji tlenów węgla i naturalna. Energia wodna pozwala nam na zarządzanie zasobami w sposób zrównoważony i umożliwia niskoemisyjną produkcję energii elektrycznej. Prosta i łatwa do kontrolowania technologia ma długą i pozytywną historię.