PL |EN
Alpiq w: Polska
Grupa Alpiq

Alpiq – energia dla Polski

Alpiq obsługuje polski rynek za pośrednictwem swojej spółki zależnej – Alpiq Energy SE. Jej główna działalność to hurtowy obrót energią elektryczną oraz sprzedaż energii elektrycznej dużym odbiorcom przemysłowym. Jesteśmy jedną  z najbardziej aktywnych niezależnych spółek obrotu na polskim rynku. Oprócz naszej podstawowej działalności tworzymy i sprzedajemy dostosowane do potrzeb klienta produkty energetyczne. Na terenie Polski prowadzimy obrót certyfikatami energii odnawialnej i kogeneracji. Nasza spółka oferuje klientom szeroką gamę atrakcyjnych usług pomagających im w zwiększeniu wydajności. Nasze usługi dostosowane są do indywidualnych potrzeb i oczekiwań naszych klientów.


Alpiq Energy SE

Alpiq Energy SE jest częścią szwajcarskiej grupy energetycznej Alpiq Holding Ltd. Spółka Alpiq Energy SE została utworzona ze spółek zależnych i firm Atel Energy AG działających na terenie krajów członkowskich w Europie Środkowej i Wschodniej. Alpiq Energy SE jest jedną z największych międzynarodowych spółek obrotu energią na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

Zarówno nasi klienci jak i partnerzy handlowi w regionie korzystają z naszej silnej centralnej struktury i solidnej bazy kapitałowej. Oferujemy międzynarodowym partnerom uproszczone warunki kontraktów. Wszystkie nasze transakcje są poparte własnym szerokim międzynarodowym portfelem, co powoduje zmniejszenie ryzyka kredytowego dla obu stron transakcji.


Spółka europejska

Alpiq Energy SE jest spółką europejską, działającą na prawach UE. Jej siedziba znajduje się w Republice Czeskiej, a sama spółka działa w większości krajów Europy Środkowej i Wschodniej należących do UE. Alpiq Energy oraz jej międzynarodowe filie działają w 16 krajach i odgrywają wiodącą rolę na transgranicznych rynkach energii w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Chociaż naszą główną działalnością jest obrót hurtowy, nasi klienci i partnerzy mogą również korzystać z innych usług.

Nasza rozległa pod względem geograficznym obecność, znajomość miejscowych języków i lokalnych kultur zbliża nas do naszych klientów, którymi są głównie średnie i duże przedsiębiorstwa przemysłowe. Obejmują one dostawców i dystrybutorów energii, stowarzyszenia nabywców oraz niezależne elektrownie. Zapewniamy im pełne dostawy energii, dostawy planowe, strukturyzowane produkty energetyczne oraz ich połączenia. Nasza spółka ściśle współpracuje z klientami w celu oferowania zoptymalizowanych indywidualnych rozwiązań.